Úvod Kdy navštívit zubního lékaře

Kdy navštívit zubního lékaře

U zubařeZubaře je vždy nutné navštívit v případě dlouhotrvající bolesti zubů, či v případě, že bolest zubů doprovázejí i další příznaky , a to i tehdy, pokud již své zuby nemáte a nosíte zubní implantáty. V těchto případech návštěvu zubního lékaře neodkládejte. Vaše problémy by se mohly stupňovat, a o to obtížnější by pak bylo odstraňování jejich následků.
Zubaře však nevyhledáváme pouze při akutních problémech. Každý člověk by měl zubního lékaře navštěvovat minimálně jednou za půl roku. Preventivními prohlídkami u zubaře předejdete vážnějším problémů se zuby.
A kdy by mělo dítě poprvé začít navštěvovat zubaře? Navštivte se svým potomkem zubaře již při růstu prvních zoubků. Jde však spíše o seznamování s prostředím. První opravdové prohlídky jsou možné od okamžiku, kdy dítě dokáže spolupracovat se zubařem. Doporučuje se nenavštěvovat s dítětem poprvé zubního lékaře až v případě problémů se zuby. V případě akutního problému je nutný určitý zákrok a první zkušenost se zubařem by tak byla negativní. To není vhodné pro podpoření pozitivního náhledu na zubaře a na pravidelné zubní prohlídky.


Diskuse (19 komentářů)

anonym, (01. 04. 2014 19:58) Reagovat
ahoj já nevím co dělat,mám akutní zánět v zubu a používám na to umrtvovací gely,které mi pomůžou usnout...je to děs byl jsem už několikrát u zubaře,ale ten mi jenom rozvrtal držku a nějaká ta provizorní blomba mi vypadal,mám děsnou hrůzu z jakýchkoliv zubařů,prostě se tam bojím jít,je mi to sice trapné vím že by mi pomohl ale já nevím co strachem dělat :(
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Bolest zubů
Kontakty