Úvod Recenze knihy: Zdravý úsměv: péče o zuby a dásně

Recenze knihy: Zdravý úsměv: péče o zuby a dásně

Co najdete v knize?

Publikace je určená všem, kteří chtějí, aby jejich zuby byly jejich dobrou vizitkou. Kniha vás naučí lépe pečovat o zuby a dásně. Nejdříve se seznámíte se základem o ústní hygieně, ústním zdravím a genetikou a o tom, proč pečovat o své ústa. Autorka se zaměřuje na prevenci vzniku zubního kazu a více se dozvíte o péči pro těhotné ženy, ale i jak správně pečovat o dětský chrup.


Detailněji se seznámíte s pomůckami na čištění zubů a celý úst. Konkrétně jde o zubní kartáčky, mezizubní kartáčky, dentální nitě, dentální párátka, elektrické kartáčky, jednosvazkové kartáčky, škrabky na jazyk, ústní irigátory a z doplňků to jsou zubní pasty, ústní vody, fluoridace a žvýkačky.

Publikace se dále zabývá technikami a četností čištění, možnostmi ošetření zubů a dásní, péčí o ortodontické aparátky, péčí o zubní náhrady, dalšími možnostmi vylepšení zdravého úsměvu vhodným životním stylem, mýty a pověrami v péči o zuby a v poslední kapitole se více dočtete o dentální hygienistce - o její dnešní podobě, o edukační činnosti dentální hygieny v MŠ a ZŠ atd.

V závěru knihy je slovníček pojmů, slovo o autorce, použitá literatura a obrazová příloha.

 

Naše shrnutí

Kniha poskytuje všechny důležité informace, které je dobré znát v souvislosti s ústní hygienou. Naučí čtenáře, že ústní hygiena je více, než „jen“ si čistit pravidelně zuby. Publikace je přehledná, k čemuž přispívá její členění na mnohé kapitoly a podkapitoly, ale i četné fotografie, schémata, nákresy a další obrazový materiál. Kniha je přínosná pro lidi všech věkových kategorií.

 

Autorka: Zuzana Zouharová

Nakladatelství: ERA

Město: Brno

Rok vydání: 2008

Počet stran: 127

ISBN: 978-80-7366-124-3


Diskuse (1 komentář)

Gregory, (11. 05. 2016 10:45) Reagovat
I know this աebsite offers quality based contеnt and extra data, is there any ߋther web page wҺich gives such data in quality?my blog ... rivals hack (Randi: http://meesha.org/groups-2/deer-hunter-2014-hack-tool-free-download-no-survey-direct-download/)
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Bolest zubů
Kontakty